San Cristóbal — ilmanlaatu tänään: AQI live, PM2.5 ja PM10, savusumu, sää ja ennuste

Nykyiset tiedot asemilta: San Cristóbal
San Cristóbal saaste- ja ilmanlaatuennuste. Tänään on perjantaina 23. lokakuuta 2026. San Cristóbal on kirjattu seuraavat ilmansaastearvot:
  1. hiukkasia (PM2.5) pölyä - 15 (Kohtalainen)
  2. hiukkasia (PM10) suspendoitunut pöly - 17 (Hyvä)
  3. otsoni (O3) - 10 (Hyvä)
  4. typpidioksidi (NO2) - 30 (Hyvä)
  5. rikkidioksidi (SO2) - 12 (Hyvä)
  6. hiilimonoksidi (CO) - 295 (Hyvä)
Reaaliaikainen ilmanlaatuindeksi (AQI) San Cristóbal, torstaina 22. lokakuuta 2026: 2.

air quality index: 1
AQI 2 Kohtalainen

Mikä on ilmanlaatu San Cristóbal tänään? Onko ilma saastunut San Cristóbal?. Onko savusumua?

Nykyään (torstaina 22. lokakuuta 2026) ilmanlaatu on maltillinen San Cristóbal. Jotkut San Cristóbal epäpuhtaudet saattavat vaikuttaa hieman hyvin harvoihin yliherkkiin henkilöihin. Ilman epäpuhtaudet San Cristóbal voi aiheuttaa vähäistä hengitysvaivatta herkille ihmisille.


Mikä on pm2.5:n nykyinen taso San Cristóbal? (hiukkasia (PM2.5) pölyä)
Tänään PM2.5 taso on: 15 (Kohtalainen) Vertailun vuoksi suurin PM2,5- San Cristóbal viimeisten 7 päivän aikana oli: 15 (keskiviikkona 2. syyskuuta 2026) ja alin: 8 (sunnuntaina 6. syyskuuta 2026).

Mikä on taso PM10 tänään San Cristóbal? (hiukkasia (PM10) suspendoitunut pöly)
Pm10-hiukkasten nykyinen taso San Cristóbal on: 17 (Hyvä)

Miten O3 taso tänään San Cristóbal? (otsoni (O3))
10 (Hyvä)

Kuinka korkea on no2: n taso? (typpidioksidi (NO2))
30 (Hyvä)

Mikä on SO2-saasteiden taso? (rikkidioksidi (SO2))
12 (Hyvä)

Kuinka korkea co-taso on? (hiilimonoksidi (CO))
295 (Hyvä)



Nykyiset tiedot torstaina 22. lokakuuta 2026 klo 21.00

PM2,5 15 (Kohtalainen)

PM10 17 (Hyvä)

O3 10 (Hyvä)

NO2 30 (Hyvä)

SO2 12 (Hyvä)

CO 295 (Hyvä)

Tiedot ilmansaasteista viime päivinä San Cristóbal

index 2026-10-15 2026-10-16 2026-10-17 2026-10-18 2026-10-19 2026-10-20 2026-10-21 2026-09-06 2026-09-05 2026-09-04 2026-09-03 2026-09-02 2026-09-01 2026-08-31 2026-08-30
pm25 11
Good
10
Good
10
Good
12
Good
12
Good
12
Good
9
Good
8
Good
13
Moderate
11
Good
12
Good
15
Moderate
13
Moderate
9
Good
9
Good
pm10 13
Good
12
Good
12
Good
15
Good
14
Good
14
Good
12
Good
12
Good
17
Good
14
Good
14
Good
26
Moderate
21
Moderate
13
Good
13
Good
o3 42
Good
43
Good
46
Good
46
Good
45
Good
36
Good
37
Good
39
Good
60
Good
57
Good
48
Good
52
Good
47
Good
40
Good
43
Good
no2 16
Good
16
Good
17
Good
19
Good
21
Good
22
Good
12
Good
14
Good
15
Good
15
Good
19
Good
16
Good
12
Good
11
Good
8
Good
so2 7
Good
8
Good
8
Good
11
Good
12
Good
11
Good
8
Good
11
Good
12
Good
10
Good
9
Good
11
Good
9
Good
7
Good
5
Good
co 216
Good
211
Good
192
Good
194
Good
261
Good
248
Good
212
Good
190
Good
190
Good
216
Good
232
Good
242
Good
207
Good
175
Good
145
Good
data source »

San Cristóbal

torstaina 22. lokakuuta 2026 klo 21.00

PM2,5 15 (Kohtalainen)

hiukkasia (PM2.5) pölyä

PM10 17 (Hyvä)

hiukkasia (PM10) suspendoitunut pöly

O3 10 (Hyvä)

otsoni (O3)

NO2 30 (Hyvä)

typpidioksidi (NO2)

SO2 12 (Hyvä)

rikkidioksidi (SO2)

CO 295 (Hyvä)

hiilimonoksidi (CO)

San Cristóbal

index 2026-08-30 2026-08-31 2026-09-01 2026-09-02 2026-09-03 2026-09-04 2026-09-05 2026-09-06 2026-10-21 2026-10-20 2026-10-19 2026-10-18 2026-10-17 2026-10-16 2026-10-15
pm25 9 8.8 13 15 12 11 13 8.4 8.9 12 12 12 9.8 10 11
pm10 13 13 21 26 14 14 17 12 12 14 14 15 12 12 13
o3 43 40 47 52 48 57 60 39 37 36 45 46 46 43 42
no2 8.2 11 12 16 19 15 15 14 12 22 21 19 17 16 16
so2 4.7 6.8 8.9 11 9.1 9.7 12 11 8 11 12 11 8.5 7.5 7.1
co 145 175 207 242 232 216 190 190 212 248 261 194 192 211 216

* Pollution data source: https://openaq.org () The data is licensed under CC-By 4.0

🌦️ Sää · 16 Päivän Ennuste — Dominikaaninen tasavalta

🌦️ SÄÄ · 16 PÄIVÄN ENNUSTEDominikaaninen tasavalta🌧️26°SadeTänään · ↑27° ↓20°💨 4 km/h · 💧 65%ti20.10🌧️27°20°ke21.10🌧️27°18°to22.10🌧️25°19°pe23.10🌧️25°18°la24.10🌧️23°17°su25.10🌧️22°17°ma26.10🌧️23°18°ti27.10🌧️23°17°ke28.10🌧️27°18°to29.10🌧️28°18°pe30.10☁️28°18°la31.10🌧️28°17°su1.11🌧️29°18°ma2.11🌧️28°18°ti3.11🌧️28°18°ke4.11🌧️28°17°pollution-alert.com · 23. lokakuuta 2026

16 päivän sääennuste alueelle Dominikaaninen tasavalta: tänään noin 27°C (sade), alimmat lähellä 20°C. Lämpötila ja sää päivitetään päivittäin. Kohtalainen tuuli (noin 13 km/h) hajottaa saasteita tänään osittain.

☀️ UV-indeksi · 16 Vrk Ennuste — Dominikaaninen tasavalta

☀️ UV-INDEKSI · 16 VRK ENNUSTEDominikaaninen tasavalta03681111+7.3UV KORKEAtänään, päivän maksimiSPF 30-50, hattu ja lasit pakollisia. Pysy varjossaklo 11-15.⏱ Suojaamaton vaalea iho voi palaa noin 25 min7to22.102pe23.107la24.106su25.103ma26.108ti27.107ke28.107to29.107pe30.107la31.107su1.117ma2.117ti3.116ke4.116to5.110-2 matala3-5 kohtal.6-7 korkea8-10 hyvin korkea11+ äärimm.pollution-alert.com · 23. lokakuuta 2026

UV-indeksi paikassa Dominikaaninen tasavalta on tänään 7.3 (korkea) — suojaamaton vaalea iho voi palaa noin 25 minuutissa.

📍 Ilmanlaatu lähikaupungeissa

Reaaliaikainen PM2.5 lähellä: San Cristóbal — vertaa lähipaikkakuntia.

Usein kysytyt kysymykset

Onko ilma turvallista hengittää alueella San Cristóbal tänään?
Nykyinen keskimääräinen PM2.5-taso alueella San Cristóbal on noin 15 µg/m³ (”Kohtalainen”). Ilmanlaatu on hyvä – ulkoilu on turvallista kaikille.
Mikä on nykyinen PM2.5-taso alueella San Cristóbal?
Juuri nyt PM2.5 alueella San Cristóbal on keskimäärin noin 15 µg/m³ (”Kohtalainen”). PM2.5 on pienhiukkasia, jotka pääsevät keuhkoihin ja verenkiertoon.
Minä viikonpäivänä ilma oli viime viikolla huonoin alueella San Cristóbal?
Viime viikon korkein vuorokausikohtainen PM2.5 alueella San Cristóbal mitattiin: keskiviikko 2. syyskuuta (noin 15 µg/m³).
Mikä on UV-indeksi tänään alueella San Cristóbal?
UV-indeksi paikassa San Cristóbal on tänään 7.3 (korkea) — suojaamaton vaalea iho voi palaa noin 25 minuutissa.
Auttaako tämänpäiväinen tuuli hajottamaan savusumua alueella San Cristóbal?
Kohtalainen tuuli (noin 13 km/h) hajottaa saasteita tänään osittain.
Miten ilmanlaatua mitataan?
Ilmanlaatu perustuu tässä PM2.5-arvoon eli pienhiukkasten pitoisuuteen (µg/m³). Pienemmät arvot tarkoittavat puhtaampaa ilmaa. Tiedot päivitetään päivittäin Open-Meteosta.