Αιθαλομίχλη — Hyesan-si: ζωντανά δεδομένα, AQI, λεπτά σωματίδια, άνεμος, UV και συμβουλές

Τρέχοντα δεδομένα από σταθμούς: Hyesan-si
Πρόβλεψη ρύπανσης και ποιότητας του αέρα για Hyesan-si. Σήμερα είναι Παρασκευή 23 Οκτωβρίου 2026. Για Hyesan-si έχουν καταγραφεί οι ακόλουθες τιμές ατμοσφαιρικής ρύπανσης:
  1. σκόνη σωματιδίων (ΑΣ2,5) - 1 (Καλό)
  2. αιωρούμενα σκόνη σωματιδίων (PM10) - 2 (Καλό)
  3. όζον (O3) - 71 (Μέτρια)
  4. διοξείδιο του αζώτου (NO2) - 2 (Καλό)
  5. διοξείδιο του θείου (SO2) - 3 (Καλό)
  6. μονοξείδιο του άνθρακα (CO) - 201 (Καλό)
Δείκτης ποιότητας αέρα σε πραγματικό χρόνο (AQI) για Hyesan-si, Παρασκευή 23 Οκτωβρίου 2026: 2.

air quality index: 1
AQI 2 Μέτρια

Ποια είναι η ποιότητα του αέρα σε Hyesan-si μετέ; Είναι ο αέρας μολυσμένος σε Hyesan-si ;. Υπάρχει αιθαλομίχλη;

Σήμερα (Παρασκευή 23 Οκτωβρίου 2026) η ποιότητα του αέρα είναι μέτρια σε Hyesan-si. Ορισμένοι ρύποι στην Hyesan-si μπορεί να επηρεάσουν ελαφρώς πολύ λίγα υπερευαίσθητα άτομα. Οι ατμοσφαιρικοί ρύποι στην Hyesan-si μπορεί να προκαλέσουν μικρή αναπνευστική δυσφορία σε ευαίσθητα άτομα.


Ποιο είναι το σημερινό επίπεδο των ΑΣ2,5 σε Hyesan-si ; (σκόνη σωματιδίων (ΑΣ2,5))
Το σημερινό επίπεδο ΑΣ2,5 είναι: 1 (Καλό) Για λόγους σύγκρισης, το υψηλότερο επίπεδο ΑΣ2,5 το Hyesan-si μεν τελευταίες 7 ημέρες ήταν: 9 (Παρασκευή 16 Οκτωβρίου 2026) και το χαμηλότερο: 3 (Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2026).

Ποιο είναι το επίπεδο των ΑΣ10 σήμερα στο Hyesan-si ; (αιωρούμενα σκόνη σωματιδίων (PM10))
Το σημερινό επίπεδο σωματιδίων ΑΣ10 σε Hyesan-si is: 2 (Καλό)

Πώς είναι το επίπεδο O3 σήμερα στο Hyesan-si ; (όζον (O3))
71 (Μέτρια)

Πόσο υψηλό είναι το επίπεδο του ΝΟ2; (διοξείδιο του αζώτου (NO2))
2 (Καλό)

Ποιο είναι το επίπεδο της ρύπανσης από SO2; (διοξείδιο του θείου (SO2))
3 (Καλό)

Πόσο υψηλό είναι το επίπεδο CO; (μονοξείδιο του άνθρακα (CO))
201 (Καλό)



Τρέχοντα δεδομένα Παρασκευή 23 Οκτωβρίου 2026 στις 10:00 π.μ.

PM2,5 1 (Καλό)

PM10 2 (Καλό)

O3 71 (Μέτρια)

NO2 2 (Καλό)

SO2 3 (Καλό)

CO 201 (Καλό)

Στοιχεία για την ατμοσφαιρική ρύπανση από τις τελευταίες ημέρες Hyesan-si

index 2026-10-16 2026-10-17 2026-10-18 2026-10-19 2026-10-20 2026-10-21 2026-10-22 2026-09-07 2026-09-06 2026-09-05 2026-09-04 2026-09-03 2026-09-02 2026-09-01 2026-08-31
pm25 9
Good
6
Good
3
Good
6
Good
8
Good
8
Good
3
Good
7
Good
4
Good
7
Good
4
Good
6
Good
7
Good
3
Good
9
Good
pm10 16
Good
12
Good
4
Good
14
Good
16
Good
12
Good
5
Good
8
Good
4
Good
7
Good
4
Good
7
Good
9
Good
7
Good
21
Moderate
o3 75
Moderate
72
Moderate
82
Moderate
73
Moderate
74
Moderate
62
Good
71
Moderate
78
Moderate
67
Good
59
Good
66
Good
75
Moderate
75
Moderate
67
Good
64
Good
no2 2
Good
2
Good
2
Good
1
Good
2
Good
3
Good
2
Good
2
Good
2
Good
2
Good
2
Good
2
Good
1
Good
1
Good
2
Good
so2 3
Good
4
Good
2
Good
1
Good
3
Good
2
Good
1
Good
2
Good
2
Good
2
Good
1
Good
1
Good
1
Good
1
Good
2
Good
co 223
Good
210
Good
164
Good
179
Good
200
Good
160
Good
172
Good
165
Good
143
Good
145
Good
157
Good
162
Good
162
Good
142
Good
141
Good
data source »

Hyesan-si

Παρασκευή 23 Οκτωβρίου 2026 στις 10:00 π.μ.

PM2,5 1.4 (Καλό)

σκόνη σωματιδίων (ΑΣ2,5)

PM10 1.9 (Καλό)

αιωρούμενα σκόνη σωματιδίων (PM10)

O3 71 (Μέτρια)

όζον (O3)

NO2 1.7 (Καλό)

διοξείδιο του αζώτου (NO2)

SO2 2.8 (Καλό)

διοξείδιο του θείου (SO2)

CO 201 (Καλό)

μονοξείδιο του άνθρακα (CO)

Hyesan-si

index 2026-08-31 2026-09-01 2026-09-02 2026-09-03 2026-09-04 2026-09-05 2026-09-06 2026-09-07 2026-10-22 2026-10-21 2026-10-20 2026-10-19 2026-10-18 2026-10-17 2026-10-16
pm25 8.7 3 7.3 6.4 4 6.8 4.1 7 2.5 7.7 8.1 5.6 2.8 5.6 9.4
pm10 21 7.1 9 6.6 4.1 7.4 4.3 7.7 4.6 12 16 14 4.4 12 16
o3 64 67 75 75 66 59 67 78 71 62 74 73 82 72 75
no2 1.8 1.2 1 2 1.9 1.8 1.7 1.6 1.7 2.7 2.3 1.4 1.6 2.2 1.9
so2 2 1.2 0.96 1.1 0.93 1.5 1.5 1.9 1.5 2.1 2.9 1.1 1.8 3.8 2.9
co 141 142 162 162 157 145 143 165 172 160 200 179 164 210 223

* Pollution data source: https://openaq.org () The data is licensed under CC-By 4.0

🌦️ Καιρός · Πρόγνωση 16 Ημερών — Βόρεια Κορέα

🌦️ ΚΑΙΡΌΣ · ΠΡΌΓΝΩΣΗ 16 ΗΜΕΡΏΝΒόρεια Κορέα🌧️4°ΒροχήΣήμερα · ↑6° ↓-4°💨 7 km/h · 💧 69%Τετ21.10🌧️6°-4°Πέμ22.10☀️8°-4°Παρ23.10☁️9°-1°Σάβ24.10☁️14°2°Κυρ25.10🌧️11°5°Δευ26.10🌧️6°6°Τρί27.10🌨️4°-7°Τετ28.10☀️3°-7°Πέμ29.10🌨️1°-3°Παρ30.10🌧️6°-4°Σάβ31.10☀️0°-6°Κυρ1.11🌨️4°-7°Δευ2.11🌨️-1°-11°Τρί3.11☀️1°-11°Τετ4.11☀️4°-6°Πέμ5.11☀️6°-3°pollution-alert.com · 23 Οκτωβρίου 2026

Πρόγνωση καιρού 16 ημερών για Βόρεια Κορέα: σήμερα περίπου 6°C (βροχή), ελάχιστες κοντά στους -4°C. Θερμοκρασία και συνθήκες, καθημερινή ενημέρωση. Ο ισχυρός άνεμος (περίπου 27 km/h) καθαρίζει αποτελεσματικά την αιθαλομίχλη και τη σκόνη.

☀️ Δείκτης UV · Πρόγνωση 16 Ημερών — Βόρεια Κορέα

☀️ ΔΕΊΚΤΗΣ UV · ΠΡΌΓΝΩΣΗ 16 ΗΜΕΡΏΝΒόρεια Κορέα03681111+4.3UV ΜΈΤΡΙΟΣσήμερα, μέγιστο ημέραςΖητήστε σκιά το μεσημέρι. SPF 30+, γυαλιά και καπέλογια μεγαλύτερη παραμονή.⏱ Απροστάτευτο ανοιχτόχρωμο δέρμα μπορεί να καεί σε περίπου 45 λεπτά4Πέμ22.104Παρ23.104Σάβ24.104Κυρ25.100Δευ26.104Τρί27.104Τετ28.101Πέμ29.102Παρ30.104Σάβ31.104Κυρ1.114Δευ2.113Τρί3.113Τετ4.113Πέμ5.110-2 χαμηλός3-5 μέτριος6-7 υψηλός8-10 πολύ υψ.11+ ακραίοςpollution-alert.com · 23 Οκτωβρίου 2026

Ο δείκτης UV στην περιοχή Βόρεια Κορέα σήμερα είναι 4.3 (μέτριος) — απροστάτευτο ανοιχτόχρωμο δέρμα μπορεί να καεί σε περίπου 45 λεπτά.

📍 Ποιότητα αέρα σε κοντινές πόλεις

Ζωντανό PM2.5 γύρω από: Hyesan-si — συγκρίνετε κοντινές τοποθεσίες.

Συχνές ερωτήσεις

Είναι ασφαλής ο αέρας για αναπνοή σήμερα στην περιοχή Hyesan-si;
Η τρέχουσα μέση τιμή PM2.5 στην περιοχή Hyesan-si είναι περίπου 1 µg/m³ («Καλό»). Η ποιότητα του αέρα είναι καλή — οι υπαίθριες δραστηριότητες είναι ασφαλείς για όλους.
Ποιο είναι το τρέχον επίπεδο PM2.5 στην περιοχή Hyesan-si;
Αυτή τη στιγμή το PM2.5 στην περιοχή Hyesan-si είναι κατά μέσο όρο περίπου 1 µg/m³ («Καλό»). Τα PM2.5 είναι λεπτά σωματίδια που φτάνουν στους πνεύμονες και στο αίμα.
Ποια μέρα την περασμένη εβδομάδα ο αέρας ήταν χειρότερος στην περιοχή Hyesan-si;
Την τελευταία εβδομάδα, το υψηλότερο ημερήσιο PM2.5 στην περιοχή Hyesan-si καταγράφηκε: Παρασκευή 16 Οκτωβρίου (περίπου 9 µg/m³).
Ποιος είναι ο δείκτης UV σήμερα στην περιοχή Hyesan-si;
Ο δείκτης UV στην περιοχή Hyesan-si σήμερα είναι 4.3 (μέτριος) — απροστάτευτο ανοιχτόχρωμο δέρμα μπορεί να καεί σε περίπου 45 λεπτά.
Βοηθά ο σημερινός άνεμος να διαλυθεί η αιθαλομίχλη στην περιοχή Hyesan-si;
Ο ισχυρός άνεμος (περίπου 27 km/h) καθαρίζει αποτελεσματικά την αιθαλομίχλη και τη σκόνη.
Πώς μετριέται η ποιότητα του αέρα;
Η ποιότητα του αέρα εδώ βασίζεται στα PM2.5 — τη συγκέντρωση λεπτών σωματιδίων σε µg/m³. Χαμηλότερες τιμές σημαίνουν καθαρότερο αέρα. Τα δεδομένα ενημερώνονται καθημερινά από το Open-Meteo.